Nasza firma w swej ofercie posiada nowoczesny sprzęt do kompleksowej obsługi ogumienia w Państwa pojeździe. Zaufaliśmy firmie UNITROL oraz KART wyposażając stanowisko w najnowocześniejszą wyważarkę i montażownicę - urządzenia pozwalające na pełen profesjonalizm. Ponadto mamy do zaoferowania możliwość napompowania opon azotem zamiast powietrza dzięki specjalnemu generatorowi (nowość, która powoli zaczyna pojawiać się na naszym rynku). Jakie są zalety azotu? Fragment artykułu napisanego przez eksperta w dziedzinie motoryzacji:

Dlaczego azot?

"Pompowanie opon azotem technicznym przeprowadzane jest z ciśnieniowych butli i można mieć nadzieję, że profesjonalnie sprężany gaz wolny jest od zanieczyszczeń. W sumie więc użycie do pompowania opon azotu może podwyższyć trwałość ogumienia. Istotna jest też mniejsza tendencja azotu do zmiany ciśnienia pod wpływem temperatury. Dzięki temu ciśnienie w oponach jest stabilniejsze, co również korzystnie wpływa na trwałość opon oraz bezpieczeństwo jazdy. Cząsteczki azotu podobno trudniej przenikają przez ewentualne pory w gumie, a więc tak napompowane opony powinny dłużej utrzymywać właściwe ciśnienie. Pompowanie opon wspomnianymi mieszankami stosuje się zresztą nie od dziś w sporcie samochodowym i w transporcie ciężkim, czyli tam, gdzie obciążenie opon jest wyjątkowo duże."

 

Treści zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego, o aktualne ceny prosimy pytać w biurze lub telefonicznie.

© Copyright 2015 OPONEX S.C. | Realizacja MINISOFT Interactive Powered by VirgoCMS