Układ Klimatyzacji

Samochodowe instalacje klimatyzacyjne powinny być profesjonalnie diagnozowane i serwisowane co najmniej raz do roku, bez względu na ocenę ich działania przez użytkownika. Przy dobrze działających układach klimatyzacji będących w idealnym stanie (również fabrycznie nowych),przedostają się do ich wnętrza niewielkie ilości pary wodnej absorbowane przez higroskopijny czynnik roboczy. Działanie klimatyzacji w takich okolicznościach ulega pogorszeniu, ponieważ przekroczony zostaje dopuszczalny poziom stężenia wody w czynniku roboczym (R134a). Należy wówczas dokonać regeneracji czynnika roboczego tj, jego osuszenia i uzupełnienia stanu. Dodatkowo przy obsłudze klimatyzacji niezbędna jest również okresowa wymiana filtra przeciwpyłowego (powietrza ),oleju smarującego sprężarkę klimatyzatora oraz dezynfekcja całego układu obiegu powietrza gdzie osadzają się bakterie i grzyby.

Stacja do obsługi klimatyzacji MAGNETI MARELLI  - zapewni profesjonalną obsługę i konserwację klimatyzacji czynnikiem R1234yf w Twoim samochodzie

 

 

ULTIMA ID  Analizator czynnika chłodniczego R134a i R1234yf

Ultima ID   Jest to urządzenie służące do przeprowadzania analizy czynnika R134a oraz R1234yf. Można za jego pomocą skontrolować czystość czynnika bu unikmąć zakupu czynnika nie utrzymującego poarametrów oraz skontrolować każdy samochód przed ściągnięciem do maszyny mieszaniny różnych gazów. Pozwala to uniknąć wysokich kosztów czyszczenia maszyny i utylizacji zanieczyszczonego gazu .Analizator pokazuje procentową czystość czynnika chłodniczego.

 

 

Stacja do napełniania  układu klimatyzacji

 

Obsługa ozonowania

Ozonowanie jest procesem ekologicznie czystym. Ozon bardzo szybko rozpada się w temperaturze pokojowej, nie pozostawiając po sobie śladu. Ta metoda czyszczenia polecana jest szczególnie dla alergików, astmatyków i osób przewożących małe dzieci.

Proces ozonowania:

  • dezynfekuje układ klimatyzacji oraz wnętrze samochodu
  • usuwa przykre i uporczywe zapachy z wnętrza auta
  • neutralizuje grzyby, pleśni, bakterie i mikroorganizmy

 

Treści zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego, o aktualne ceny prosimy pytać w biurze lub telefonicznie.

© Copyright 2015 OPONEX S.C. | Realizacja MINISOFT Interactive Powered by VirgoCMS